DÜZCE İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce'de Millet Kıraathanesi Açıldı...Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi öncesi vaat ettiği “Millet Kıraathanesi” projesi kapsamında, Düzce Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı İl Halk Kütüphanesinde bir bölüm “Millet Kıraathanesi” olarak 25.07.2018 tarihinde açılmış olup, tüm halkımıza 7 gün 24 saat esasına göre hizmet vermeye başlamıştır.

İlimizde ilki Düzce İl Halk Kütüphanesinde açılan Millet Kıraathanesi, halkımızın kitap, gazete ve dergi okuyup, sohbet edebileceği, bilgi paylaşımında bulunabileceği ve boş zamanlarını faydalı şekilde değerlendirebileceği zengin okuma imkanlarıyla donatılmış bir mekân olarak düzenlenmiştir. Millet Kıraathanesinde çay ve çorba ikramları ücretsiz olarak halkımızın hizmetine sunulmaktadır.

Kıraathane, Türk ve İslam tarihinde yabancı olmadığımız bir mekân geleneğidir. Zaman zaman bu gelenekten uzaklaşma söz konusu olsa da, devirlerin değişimi ile birlikte insanları kitaplarla buluşturan mekânlar haline gelmiştir. Boş vakitler kıraathanelerde kitap okuyarak, ilmi, kültürel ve sanatsal sohbetlerin ya da okuyanı dinleyerek okuma etkinliklerinin yapıldığı yerlerdi. Bu geleneğin yeniden yaşatılması için “Millet Kıraathanesi” Düzce İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü içerisinde halkımızın hizmetine sunulmuştur.

3.JPG

2.JPG

5.JPG

1.JPG

4.JPG